Testovanie COVID-19

Vážení rodičia!

Minister školstva, vedy, výskumu a športu vydal rozhodnutie, ktorým  s účinnosťou od 07.12. 2020 obnovuje školské vyučovanie v piatom až deviatom ročníku základných škôl.

Podmienkou pre žiakov a pedagogických zamestnancov je preukázať sa pred vstupom do priestorov školy negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID – 19 nie starším ako 7 dní alebo negatívnym výsledkom RT-PCR testu  COVID – 19 nie starším ako 7 dní. Výnimky upresňuje Vyhláška ÚVZ SR č. 32/2020 (napr. prekonané ochorenie COVID-19).

Definitívne rozhodnutie o ne/otvorení školy je na zriaďovateľovi v závislosti od prevádzkových podmienok školy. Keďže nemôže zároveň prebiehať výučba v škole aj dištančnou formou, prosíme o Vaše vyjadrenie či dáte Vaše deti testovať, aby ešte do Vianoc nastúpili do školy. Testovacie miesto na COVID zriaďovateľ ani škola nezabezpečujú.

Zriaďovateľ rozhodne na základe výsledku ankety, ktorá bude prebiehať 07. a 08.12. 2020 do 10:00 hod. cez EduPage. Prosíme Vás, aby ste vyjadrili svoj postoj.

vedenie školy