Jubilejný 30. ročník Slávik Slovenska 2022 priniesol krásny umelecký zážitok

„Spievajže si, spievaj, spevavé stvorenie,
veď je spev najmilšie tvoje potešenie.

Slovensky si spievaj, tak ťa dobrá mati:
ešte hen v kolíske učila spievati.“

12. mája 2022 sa pod taktovkou našej školy uskutočnilo okresné kole súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska 2022 ZŠ a ZUŠ Košice – okolie. Keď sa veľká sála Átria klubu v Košiciach rozozvučala tónmi ľudových piesní v podaní mladých spevákov, v telách prítomných divákov sa rozihrali žilky či naskočila husia koža pod vplyvom emócií, ktoré súťažiaci vyvolali svojim spevom. Veselo a živo bolo aj počas prestávok. Tie svojou hrou vyplnili prítomní akordeonisti, ktorí sprevádzali vystúpenia jednotlivých spevákov.  Všetkým – spevákom i hráčom – patrí poďakovanie za krásny umelecký zážitok. 

23 súťažiaci z 12 škôl v okrese súťažili v troch kategóriách a podali výkon, za ktorý by v škole boli ohodnotení známkou výborný. Porota to mala poriadne ťažké, preto udelila aj viacero ocenení.  (bližšie výsledková listina)

Na miesta porotcov zasadli skúsení dlhoroční folkloristi: predseda poroty – Mgr. Ľubomír Varinský, členky poroty –Mgr. Andrea Rendošová, Alena Demjanová a  Mgr. Adriána Semanová.

Poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy patrí žiakom – Ivanke Karľovej zo IV.A a Šimonovi Grodnému z III.A, ako aj Tadeášovi Palkovi z VIII.A, ktorý našich súťažiacich spevákov sprevádzal na akordeóne.  Osobitné srdečné blahoželanie patrí Šimonovi Kudlíkovi z IX.B, ktorí si vyspieval 3. miesto vo svojej kategórii. (viacej informácií nájdete v prílohe)

Verím, že ľudová pieseň bude aj v budúcich rokoch spájať ľudí a prinášať im radosť, potešenie a dobrú náladu.  

Mgr. Alžbeta Ličková,RŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *