Jubilejný 70. ročník Hviezdoslavovho Kubína, okresné kolo ZŠ Košice – okolie

Mladí milovníci umeleckého slova základných škôl okresu Košice – okolie sa pri príležitosti jubilejného 70. ročníka Hviezdoslavovho Kubína opäť po roku stretli na pôde KSC Átrium klubu v Košiciach. Z poverenia RÚŠS  v Košiciach súťaž  organizačne zabezpečovala  v spolupráci s MČ Košice – Západ naša škola.

98 súťažiacich z 26 škôl v okrese predviedlo počas dvoch súťažných dní ( 21.3. a 22.3. 2024) svoje recitačné umenie. Všetci recitátori  oplývali talentom, čo sa odzrkadlilo aj na ich podaní textov. Významným kritériom hodnotenia bol vhodný výber textu, jeho veková primeranosť a náročnosť.

Odborná porota to počas oboch dní nemala ľahké. Koho posunúť do regionálneho kola? Komu udeliť ocenenia? Zodpovedať tieto otázky a vybrať tých najlepších bol tvrdý oriešok. Preto ocenených bolo viacej, či v podobe zdvojených miest alebo čestných uznaní. (bližšie Výsledková listina)

Všetkým zúčastneným recitátorom, ich pedagógom i rodičom  patrí veľké poďakovanie za šírenie krásy umeleckého slova, za čas strávený pri príprave prednesov, za ich odvahu vystúpiť pred publikom a ukázať, čo v nich je. Rovnako poďakovanie patrí aj vedeniu MČ Košice – Západ, vedeniu a pracovníkom KSC Átrium klub za možnosť realizácie súťaže v ich priestoroch a aktívnu pomoc.

Jubilejný 70. ročník Hviezdoslavovho Kubína sa dočkal pocty, ktorú si zaslúži, v podobe krásnych prednesov mladých recitátorov. Verím, že ani v ďalších rokoch recitačné umenie nezanikne a stále bude mať svojich propagátorov a interpretov.

Našu školu úspešne reprezentovali títo žiaci:

Bianca Spišáková (IV.A) – 3. miesto, I. kat. próza

Sára Jenčíková (VI.A) – 2. miesto, II. kat. próza

Dávid Köver (VIII.B) – Čestné uznanie, III. kat. próza

Liana Jakabová (V.A) – 3. miesto, II. kat. poézia

Darja Mačingová (VIII.B) – 1. miesto, III. kat. poézia a postup do regionálneho kola

Všetkým ďakujeme za úžasnú reprezentáciu a Darji držíme palce v regionálnom kole.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *