Ponožkový október

Aj tento rok sa naša škola zapojila do charitatívnej zbierky „Ponožkový október“.

Vraj sa tu nájdu aj takí, ktorí o PONOŽKOVOM OKTÓBRI ešte nepočuli??

Tak čítajte ďalej.

Je to akcia, ktorú sme na Slovensku prebrali z anglicky hovoriacej krajiny, kde sa nazýva SOCKTOBER (sock – ponožka, october – október). Zmyslom tejto aktivity je pred zimným obdobím vyzbierať ponožky pre ľudí v núdzi.

Veľa týchto ľudí, žije na ulici a presúva sa pešo.

Vedeli ste, že na vznik omrzlín, pri teplote 0 stupňov stačí 30 minút?

Zistilo sa, že charity zabezpečujú takýmto ľuďom oblečenie i obuv, ale taká drobnosť, akou sú ponožky, sa medzi darovanými položkami nájde len málokedy. Ponožky pritom chránia pred chladom, infekciami, uľahčujú takýmto ľuďom chôdzu za pomocou. Nie nadarmo aj Švejk hovorieval „To chce klid a nohy v teple.“

AKO NA TO? ČO ROBIŤ? AKO SA ZAPOJIŤ?

Odovzdaj nové a čisté ponožky triednej učiteľke alebo ich prines do kancelárie inkluzívneho tímu, kde bude zberná krabica.

Na konci októbra sa všetky ponožky spočítajú a odnesú ľudom, ktorí to najviac potrebujú!

O všetkom Vás budeme informovať.

Ďakujeme!

AKCIA TRVÁ CELÝ MESIAC TEDA OD 1.10 DO 30.10.2022!!

A platí pre celé Slovensko. Ponožkám zdar a Ponožkovému októbru zvlášť!