Okresné kolo Slávik Slovenska 2023 pozná víťazov

10 . mája 2023 zorganizovala naša škola z poverenia RÚŠS v Košiciach okresné kolo súťaže detí a mládeže v interpretácii slovenskej ľudovej piesne 31. ročník Slávik Slovenska 2023 ZŠ a ZUŠ Košice – okolie.

Mladí umelci sa stretli v Átriu klube v Košiciach, aby sa podelili o kus svojho umenia s ostatnými zanietenými spevákmi a hudobníkmi. Tri desiatky chlapcov a dievčat zo 17 škôl v okrese súťažili v troch kategóriách o postup do krajského kola. Vypočuli sme si clivé i veselé a vtipné piesne, ktoré mladí speváci interpretovali za hudobného sprievodu akordeonistov, huslistov či klaviristov. Živo bolo aj cez prestávky, kedy sa hralo, spievalo i tancovalo.

Porota to mala ťažké, preto udelila aj viacero ocenení.  (bližšie výsledková listina)

Otvorenia i vyhodnotenia súťaže sa zúčastnil aj starosta MČ Košice – Západ Mgr. Marcel Vrchota. Len vďaka ochote a spolupráci s touto MČ sme mohli uskutočniť danú súťaž v príjemných priestoroch Átria klubu. Ďakujeme.

Poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy patrí Tobiášovi Kallovi z IX.A, ktorí si vyspieval za hudobného sprievodu nášho bývalého žiaka Dávida Palka 3. miesto. BLAHOŽELÁME!!!

Verím, že ľudová pieseň bude aj v budúcich rokoch spájať ľudí a prinášať im radosť, potešenie a dobrú náladu.  

Mgr. Alžbeta Ličková, RŠ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *