Majstrovstvá Slovenska v Detskom štafetovom krose 2022

Štvorici našich mladých atlétov v zložení Eliška Bumberová, Lili Pipi Jakabová, Simon Smolka a Filip Filčák sa po úspechu v krajskom kole podarilo prebojovať medzi 16 najlepších tímov na Majstrovstvá Slovenska v Detskom štafetovom krose, ktoré sa konali 19.11.2022 na letisku v Dubnici nad Váhom.

V mrazivom počasí a naozaj silnej konkurencii sme nakoniec obsadili krásne 16. miesto, ale ani to nám nezobralo radosť a úsmev na tvárach z tohto pre nás výnimočného zážitku a novej skúsenosti.

Veď na Majstrovstvá Slovenska nepostupuje hocikto a už vôbec nie každý deň.

A ako hovorí jeden často citovaný športový výrok zakladateľa novodobých olympijských hier pána Pierra de Coubertin, ktorý som si dovolil jemne poupraviť: „Nie je dôležité zvíťaziť, ale (zúčastniť sa) urobiť pre víťazstvo maximum!“, sme našu výpravu do bodky splnili a pridali aj čosi navyše.

Cestou z pretekov sme v Martine navštívili staré aj nové sídlo Matice Slovenskej. Mladým atlétom touto cestou ešte raz ďakujem a prajem veľa ďalších športových úspechov.

Peter Franko