Krúžok turistov na výstave o včelárstve

Ďalšie sobotné novembrové predpoludnie  Turistického krúžku bolo venované zaujímavej výstave o včelárstve. Členovia krúžku si vypočuli prednášku o využití včelích produktov, Včelárska výstava ponúkala množstvo  informácií, ochutnávku i predaj medu, rôzne ďalšie včelárske výrobky. Žiakov upútali historické pomôcky či najnovšie úle. Zaujal  i špeciálny úľ  s presklenou stenou, cez ktorú bolo možné pozorovať živé včelstvo. Členovia krúžku využili možnosť  priučiť sa práci s včelím voskom, vyrobili si vlastnú sviečku alebo vianočnú ozdobu. Pustili sa i do pečenia medových perníkov. A takou pomyselnou  čerešničkou na torte – boli poskytnuté rozhovory našich žiakov pre Televíziu Košice. Tento spravodajský formát – ak máte záujem – si pozrite 14.11.2022 o 16:30 hod. na STV2 (regionálne vysielanie  z Košíc a okolia).