Výlety na druhom stupni

Žiaci druhého stupňa sa taktiež zúčastnili výletov v rôznych kútoch nielen Slovenska, ale deviataci zavítali až do Čiech:

5.A a 5.B – Piataci navštívili srdce Muránskej planiny, kde sa v otvorenej prírode nachádza lúka, na ktorej nájdeme najväčšiu kolóniu sysľov na Slovensku. Nakŕmili ich maškrtami priamo z rúk. V Muráni sme sa zastavili na vychýrené muránske buchty a následne sme sa presunuli do Ochtinskej aragonitovej jaskyne, kde deti zaujal najmä vek a tvar aragonitu.

6.A a 8.A – 26.6.2023 žiaci VI.A a VIII.A navštívili mesto Prešov. Po ceste vláčikom  spoznávali pamiatky mesta. Absolvovali náročný výstup po mnohých strmých schodoch na Konkatedrálu sv. Mikuláša. Odtiaľ sa im naskytol krásny výhľad na mesto a široké okolie. Nezabudli si zakúpiť pekné darčeky. V parku absolvovali rozhovor pre rádio RTVS o lete, dovolenke a zdravom stravovaní. Cesta vlakom domov bola veľmi veselá.

7.A a 7.B – Siedmaci navštívili Vysoké Tatry. Užili si cestu vlakom, peší presun na Hrebienok a k vodopádom. Aby to bola stále turistika, do Starého Smokovca sa vrátili tiež pešo a tu si v Kolibe pochutnali na výbornom obede.

9.A – Deviataci strávili v Prahe tri krásne dni, počas ktorých stihli vidieť Pražský hrad, Petřín, Staromestské námestie, Václavské námestie, Karlov most. Navštívili ZOO, svetelnú show aj divadelné predstavenie v pražskom divadle Studio DVA.