Tiché správy Zeme

Participatívny   projekt zachytávajúci vo výtvarnom diele  našu planétu Zem, jej krásu lúk, lesov, riek, ale aj necitlivé ľudské  zásahy  do nej – sa dočkal ďalšieho významného úspechu. Kreatívny projekt  bol posunutý do novej – vyššej etapy. Pedagógovia  a študenti VŠVU vytvorili užší výber diel – v ňom iba niekoľko vybraných diel bude súčasťou reálnej  výstavy v Galérii Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici. Úžasné

výtvarné dielko  žiaka našej školy – Egora Artiukha z 1. B z triedy

 PaedDr. Ivety Milichovskej bolo ocenené pohľadom profesionálnych umelcov z VŠVU a

budesprístupnené vo výstavnej sále „Pod klenbami“ Galérie Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici od 10. júna

 minimálne do októbra 2022. V prípade, že sa našim žiakom/žiačkam podarí urobiť si výlet do Banskej Štiavnice, dúfame, že Vaše kroky povedú nielen do historického srdca mesta Banská Štiavnica, ale aj do nádhernej Galérie Jozefa Kollára, kde medzi výtvarnými dielami z celej SR sa bude skvieť aj náš – maloidanský detský autentický kreatívny pohľad na fungovanie človeka v krajine, v prírode.

Srdečne gratulujeme k vynikajúcemu úspechu!