Svetový deň mlieka

Svetový deň mlieka sme si pripomenuli 8.10.2021 rôznymi aktivitami.

Trieda IV.A oslávila Deň mlieka tematickým dňom. Na ceste mlieka ich previedla kravička Elička. Boli sme s ňou na lúke, ale aj vo výrobni mliečnych produktov. Naučili sme sa veľa nových vecí, dokonca sme si s ňou zatancovali. Z donesených obalov mliečnych výrobkov sme hľadali logá a sídla firiem na Slovensku. Ich nalepením sme si vytvorili mapku Slovenska. Tematický deň sme ukončili špeciálnym nápojom čučoriedkovo-banánovým kokteilom z mlieka a jogurtu. Chutil fantasticky!

Na vyučovacích hodinách si prváčikovia rozprávali o význame mlieka a to nielen kravského, o tom, aké je dôležité pre náš rast, vývoj a celkový zdravotný stav. Rozprávali sme si aj o zvieratkách, ktoré nám mliečko dávajú a na interaktívnej tabuli sme si o nich pozreli filmy. Vyrobili si aj čelenky s týmito zvieratkami ako poďakovanie, že dennodenne si pochutnávame na mliečku a výrobkoch z neho. Kravské mliečko sme ochutnali aj priamo v triede, keď ním ho do pripravených pohárov naliali pani učiteľky. 

Prekvapenie nás čakalo aj v školskej jedálni. Naše p. kuchárky nám pripravili mliečne pochutiny.

Naše heslo dňa: KEĎ CHCEM ZDRAVÝ BYŤ, MUSÍM MLIEČKO PIŤ.