Návrat do školy v pondelok 10. januára 2022

Vážení rodičia, milí žiaci!

Od 10. januára 2022 sa obnovuje prezenčné vyučovanie pre všetkých žiakov školy .

Vyplýva to z aktuálnych informácií, ktoré zverejnilo ministerstvo školstva na svojej webovej stránke. Pre školy to znamená, že sa budú riadiť manuálom Školský semafor , ktorý nájdete na stránke https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/.

Pred nástupom do školy je potrebné vypísať tlačivo o bezpríznakovosti (najlepšie prostredníctvom EduPage – konto rodiča – Vyhlásenie) alebo ho doniesť  v tlačenej podobe (príloha Bezpríznakovosť_žiak). Bez neho nie je možný nástup dieťaťa do školy!!!

Naďalej platí povinnosť nosiť rúško (prekrytie horných dýchacích ciest) vo všetkých priestoroch školy podľa platnej vyhlášky ÚVRZ SR č. 262.

Pred nástupom do školy vysoko odporúčame žiakov otestovať, napr. domácimi Ag samotestami. Chránime tak seba aj ostatných.

Podľa vyjadrenia ministra školstva rovnako ako v predchádzajúcom období sa školy plošne zatvárať nebudú. V prípade pozitivity žiaka môže príslušnú triedu uzatvoriť riaditeľ. Rozhodnutie o zatvorení celej školy v prípade nepriaznivej situácie však môže spraviť len regionálny hygienik, napríklad pokiaľ je na škole značná časť tried v karanténe či vysoký počet nakazených osôb.

Výnimku z karantény majú v zmysle vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva plne očkované a prekonané osoby. To platí aj pre žiakov škôl, ktorí sa budú môcť po očkovaní alebo prekonaní aj naďalej prezenčne vzdelávať. Ak ste svoje dieťa dali zaočkovať, vyplňte, prosím, cez EduPage tlačivo o výnimke z karantény.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *