„PARÁDA!!!“
Toto jednoduché, no veľavravné slovo, úplne vystihlo atmosféru a výkony mladých speváckych talentov na 34. ročníku súťaže v interpretácii ľudovej piesne Slávik Slovenska 2026. Parádne boli ich výkony; parádne bolo ich oblečenie i celková úprava zovňajška v duchu ľudovej tradície; parádny bol i hudobný sprievod najmä mladých akordeonistov.
5. mája 2026 sa v priestoroch Átrium klubu uskutočnilo okresné kolo tejto jedinečnej súťaže ZŠ Košice – okolie. 41 súťažiacich zo 17 škôl v okrese svojím spevom dokázalo preniesť krásu a hĺbku ľudovej piesne do sŕdc poslucháčov. Každý z nich priniesol na pódium svoju osobitú energiu, nadšenie a lásku k nášmu kultúrnemu pokladu. Každé vystúpenie bolo jedinečné a každá pieseň, ktorá odznela, bola darom pre všetkých prítomných poslucháčov.
Poďakovanie za krásny umelecký zážitok patrí nielen spevákom, ale aj hudobnému sprievodu, všetkých pedagógom a rodičom, ktorí ich vedú a podporujú na ceste za umeleckým rozvojom.
Súťaž z poverenia RÚŠS v Košiciach už tradične organizačne zabezpečovala ZŠ Malá Ida v úzkej spolupráci s MČ Košice – Západ a Átrium klubom. Súťažiach prišiel pozdraviť a popriať im všetko dobré aj zástupca starostu MČ pán Peter Huba. Riaditeľka školy, pani Alžbeta Ličková, za organizátorov vysoko vyzdvihla a ocenila dlhoročnú výbornú spoluprácu, ako aj výkony všetkých súťažiacich.
Odborná porota zložená zo skúsených pedagógov a hudobníkov mala náročnú úlohu. Kto ich svojím spevom najviac zaujal a koho posunula do krajského kola sa dozviete z výsledkovej listiny v prílohe.
Poďakovanie za vzornú reprezentáciu našej školy patrí:
Maťkovi Urbanovi z III.A triedy,
Biance Spišákovej zo VI.A triedy – vyspievala si 2. miesto,
Ivanke Karľovej z VIII.A – vyspievala si 3. miesto.
Teší nás, že na akordeóne ich sprevádzal náš bývalý žiak Tobiáš Kall.
ĎAKUJEME A SRDEČNE BLAHOŽELÁME!!!
Mgr. Alžbeta Ličková










